'Vaheaegade pidamine on mõeldud vingeritele.'

... ütles, et ükski edukas inimene pole kunagi olnud.

Kõik kurdavad „läbipõlemise“ üle, kuid miks ei põle suure võimsusega inimesed nii tihti läbi? Kas on võimalik hoida ülikiiret ärilist elustiili, kuid samal ajal mitte kunagi ära kuluda, häälestada ega välja kukkuda?

Õnneks on see võimalik. Ja ei, see ei nõua mingit üliinimlikku jõudu ega ebaloomulikku energia ja vastupidavuse annetamist.

Mis on salajane seerum? Puhka.

Üks uuring tõestab seda seisukohta . Illinoisi ülikooli teadlased Urbana-Champaignis uurisid nelja inimrühma. Kumbki rühm töötas 50 minutit ajumahuka ülesande kallal. Rohkem pause teinud rühma vaimne vastupidavus oli 50 minuti lõpuks kõige suurem.

Teine uuring Amsterdami ülikoolist võttis kaks õpilasrühma, mõlema ülesandeks oli spetsifikatsioonide põhjal valida, millist autot nad osta soovivad. Üks rühm vaatas andmete üle neli minutit. Teise rühma tähelepanu hajus tahtlikult anagrammide lahendamiseks.

Arvake ära, kes tegi paremad otsused. Just õpilased olid teabe töötlemisel väga „häiritud”.

Selgub, et need 'segajad' olid tegelikult abiks. Kasutades aju teist osa, said õpilased anda oma analüütilise töötlemise oskustele puhkuse ja seejärel uue energia abil probleemi lahendada.

sanya richards-rossi haridus

Paus on hädavajalik suurema tootlikkuse, energia, keskendumisvõime, efektiivsuse, loovuse ja peaaegu kõigi teiste heade asjade jaoks, mida ellujäämiseks vaja on.

Niisiis, kuidas kas sa teed pausi? Kui tihti? Mida sa allapoole teed, kui pausi teed?

Kui tihti peaksite puhkama?

Iga 50-90 minuti järel.

Keskmise inimese tähelepanu on tõesti lühike. Teaduslike mõõtmiste põhjal , Ameerika keskmine tähelepanu on vaid 8 sekundit . Siin on kicker: kuldkalal on tähelepanuvõime 9 sekundit .

Pole ime, et meil on nii raske olla produktiivne. Kuidas me saame hakkama sellise välkkiire tähelepanuvõimega?

Carlos Santana netoväärtus 2015

Teeme pause sageli. Kui tihti?

Tootlikkuse eksperdid pole veel konsensusele jõudnud, kuid see jääb kuskil 50–90 minuti vahemikku. The Ameerika Ühendriikide armee uurimisinstituut avastas et ultradiaalsetes rütmides on 90-minutilisi tsükleid. Seega võiksite tehke iga 90 minuti järel paus .

Kui 90-minutised venitused on liiga rasked, võite proovida pausi iga 50 minuti järel. Atlandi ookean kuulutab et saavutate 'täiusliku tootlikkuse', töötades 52 minutit ja tehes seejärel 17 pausi.

Sagedus on pausi võtmisega mängu nimi. Selle asemel, et kinnisideeks ajada täpsusajast, leidke oma rütm ja pidage sellest kinni.

Kui pikk peaks teie vaheaeg olema?

15 kuni 20 minutit on ideaalne pikkus, kuid lõunasöögi ajal võite kauem aega võtta.

Kui pausi tegemine on nii oluline, siis on oluline ka selle vaheaja pikkus. Tahate olla kindel, et teie ajul on aega teha kõik vajalik vaheaja kasumlikuks muutmiseks.

Mis siis täpselt see ideaalne aeg on?

• Kui tellite pomodoro tehnika , teete iga 25-minutilise töötatud aja eest viieminutilise pausi. Pärast nelja 25-minutilise Pomodorose töötamist teete 15-minutilise pausi.
  • Ultradia rütme uurinud Peretz Lavie tuvastas ultradiaalses lainekujus 20-minutilised küna. Seega on loogiline teha 20-minutiline paus.
  • DeskTime jälgis nende 40 000 kasutajat ja leidis selle 17-minutiline paus iga 52 minuti järel oli produktiivsus hea koht.

Teie pausi sagedus sõltub ka sellest, mida teete. Kodeerimine erineb meilisõnumite saatmisest, mis erineb kirjutamisest. Niikaua kui viibite kaitsepiirdes 90 minutit, peaksite olema korras.

Pange pikkade koosolekute ajal kindlasti ka pause. Kui jõuate umbes tunnini, on inimestel ebamugav. Aju pausi tegemine, rääkimata vannitoa vaheajast, on oluline.

Mida peaksite oma vaheajal tegema?

Kõike muud kui tööd.

Kui olete pausi pidamise hädavajalik kindlaks teinud, peate välja mõtlema, mida teete nende vabanenud hetkedega oma päeval.

Ma ei stressaks selle pärast liiga palju. Kiire pingpongimäng, lühike sõit, kiire jalutuskäik, lühike vestlus, kiire edasilükkamine - need on kõik suurepärased võimalused puhkamiseks.

Siin on mõned täiendavad näpunäited.

Eemale ekraanilt.

Vaheaja mõte ei ole lihtsalt töö lõpetamine, vaid millegi tegemine erinevad. Teisisõnu, eemalduge ekraanilt, jah, isegi nutitelefoni väikesest ekraanist.

Liiguta oma keha.

Inimkeha ihkab liikuvust, sellist, mille saate käte, jalgade ja kere liigutamisel. Tants teie kabiinis ei pruugi sobida, kuid kasutage oma puhkust, et minna mööda hoonet ringi jalutama või trepist üles sprindima. Selline liikumine tõstab ka teie meeleolu, võitleb haiguste vastu ja tugevdab teie keha.

bianca de la garza lahutus

Nihutage oma tähelepanu.

Kõik uuringud viitavad ühele väga olulisele asjaolule: pausi tegemine seisneb eri ajupiirkonna kasutamises. Kas mäletate koma suurust tähelepanu? Selle asemel, et viia piirid murdepunktini, andke järele oma nõudmistele ja tehke selle tähelepanuga midagi muud.

Lõpeta keskendumine.

Kontsentratsiooni tahtlik väljalülitamine on väga lõõgastav. Pealegi, kui teie alateadvus jätkab selle ülesande kallal töötamist, võite tegelikult teada saada, et lahendasite kogemata probleemi, millega töötasite. Teate, millest ma räägin, kui olete kunagi seda kogenud ahaa! hetk duši all.

Nüüd ja siis peate endale suurema puhkuse andma. Tehke see pikk nädalavahetuse reis Vegasesse või see kahenädalane suusareis Euroopasse või isegi laisk mõnulemine Kariibi mere rannas.